Je pravda, že v minulých letech bylo zcela běžné, že žena nechodila do práce a starala se o děti a chod domácnosti. Dnes už se tento přístup příliš nevidí. V některých státech tyto názory sice stále přetrvávají, ale ve vyspělých zemích moc žen v domácnosti nebývá. Nabízí se otázka, co způsobilo, že ženy chodí raději do práce? Velký podíl na tomto rozhodnutí má zcela jistě finanční stránka. V rodině s dětmi není jednoduché vyžít z jednoho platu. Mnoho žen si přivydělává i při mateřské dovolené, aby pokryly všechny své měsíční náklady.
Také jsou dnes ženy mnohem více emancipované a velká řada z nich nechce být finančně závislá na svém muži a přitom si nebudovat žádnou kariéru. Je pravdou, že chce-li se žena věnovat domácnosti i kariéře, musí něco ošidit. Ve většině případů ošidí tak trochu obojí. Když je v práci, myslí na to, že by chtěla být s dětmi a trávit s nimi více času. Když je s dětmi, přemýšlí nad tím, co ještě neudělala v práci a co jí v následujících dnech čeká. A tak to jde pořád dokola. Kdyby ale byla v domácnosti, nemusela by řešit, kdy může vzít děti k lékaři, může tam jít kdykoliv. Nemusela by vstávat o hodinu a půl dříve, aby stihla připravit a odvézt děti do školy či školky, než půjde sama do práce. Takové ženy mají svůj domácí život většinou plně zorganizovaný, takže jim zbyde čas i na své vlastní zájmy. Musí se ale přenést přes to, že jsou plně závislé na tom, jakou výplatu přinese domů manžel.
Když v dnešní době řekne nějaká žena, že chce být ženou v domácnosti, mnoho lidí si začne klepat na čelo a začnou na ni pohlížet jako na neschopnou zlatokopku, která nic nedokáže. Také se očekává, že bude poslouchat svého muže a dělat to, co se líbí jemu, protože on přece nosí domů peníze. Často se také můžeme setkat s pohledem, že taková žena nemá právo na vlastní názor a je jen služkou pro svou rodinu. Toto jsou však pouze názory, které mají lidé, kteří žádnou ženu v domácnosti neznají.