Lidé, kteří pěstují na zahradě ovocné stromy, mají jednu podstatnou výhodu. Nemusí být přímo velkopěstitelé, kteří své výpěstky prodávají, někdy postačí docela málo, jen tři nebo čtyři jabloně, dvě meruňky, pár keříků rybízu a angreštu, jeden ořešák a jedna hrušeň, aby zásobila velkým podílem ovoce celou rodinu. Některé odrůdy jablek a hrušek a samozřejmě i ořechy lze skladovat v průběhu zimních měsíců za optimálních teplot ve sklepích, nejlépe v nevytápěných, kde se teplota ovzduší pohybuje v rozmezí mezi 5 a 15 stupni Celsia.
Na teplotě a vhodné vlhkosti skladů ovoce velmi záleží a za optimálních podmínek vám zde vydrží i několik měsíců, někdy dokonce až do jara. Na co však nesmíme zapomínat, jsou přepravky na ovoce Schoeller Allibert, v nichž se sklizená úroda přechovává a případně převáží.
Plast nebo dřevo
Zdravotní nezávadnost – že je dřevo zdravotně nezávadné, tedy za předpokladu, že není opatřeno žádným nátěrem, je celkem logické a není nutné se o tom významně rozepisovat, ale zde musíte brát v potaz následující skutečnost: Dřevěné bedýnky na ovoce velmi ochotně přijímají různé druhy plísní, hnilobu a další mikroorganismy, a odstranit je z povrchu je někdy téměř nemožné. Plastové přepravky jsou naopak vůči těmto patogenům zcela netečné a také je snadno vyčistíte a vydesinfikujete od jakýchkoli nečistot.
Životnost – dřevěné bedny se rády lámou, ohýbají a praskají a nepočítá se s tím, že by vám doma vydržely desítky let. S těmi plastovými je to ale jinak, jejich životnost je podstatně delší a tím pádem vám také odpadnou starosti s nakupováním dalšího skladovacího materiálu a s jeho údržbou. Plastové přepravky na ovoce a zeleninu můžete mít uložené i za nepříznivých povětrnostních podmínek ve venkovních prostorách, nevadí jim přímé sluneční záření, déšť, sníh ani námraza. Je ovšem doporučováno skladovat přepravky při venkovních teplotách do -10 stupňů Celsia, aby plast zbytečně nekřehl a neztrácel své původní vlastnosti, zejména pevnost.