Ve velké většině případů si sami nic nepravíte, nejde-li třeba jen o uvolněnou RAM paměť ze slotu, ale k tomu asi nedojde, protože je tam zajištěna. Přesto může k něčemu podobnému dojít, ale přesto byste jako laik neměli do vnitřností počítače zasahovat. Co udělat můžete je to, že byste měli vyzkoušet jiný přívodní kabel. Stává se sem tam, že ten starý je vadný a nový to vše napraví. Počítač pak zase funguje a vy jste si ušetřili cestu, čas i peníze. Nestává se to nějak často, ale může. Vevnitř skříně jsou desky a kdysi tam ještě býval velký hard disk. V něm rotovaly plotýnky, na který se ukládala veškerá data vaší práce.
Nad plotýnkami kmitaly ramínka a ty četly a zapisovaly. Dnes už se tyto disky nepoužívají. Jen ve starších strojích je ještě naleznete a potom v těch hodně laciných. V novém běžném stroji jsou již disky SSD a ty žádné plotýnky nemají, protože fungují na zcela jiném principu. Na těchto věcech či součástkách skutečně nic neuvidíte a bez měřících přístrojů neurčíte ani závadu. Takže oprava ze strany uživatele je vyloučena. Proto je vhodné navštívit nějaký servis, nebo se domluvit na opravě přímo doma. Zde je pak ovšem třeba počítat s vyšší cenou. V opravně budou rádi za popis závady a činnosti, která byla prováděna jako poslední.
Mnohdy to urychlí nalezení závady. Pravděpodobně budete chtít vědět nějaký odhad ceny za tu opravu, ale to není vůbec jednoduché. Většinou hodí technik nějakou cifru hrubého odhadu, ale pak zavilá cenu přesnou, protože teprve po rozdělání bedny a proměření bude vědět co a jak. Pak lze tedy stanovit cenu poměrně přesně. Ne na korunu, pochopitelně. To, že to nebude laciná záležitost asi odhadnete z informace, že technici si účtují zcela běžně tři až čtyři stovky na hodinu. Ti féroví vám pak na rovinu řeknou, zda to má vůbec smysl opravovat a zda nebude lepší koupit nový stroj.