Pandemie a zavírání obchodů v době nouzového stavu se podepsalo na spoustě podniků, včetně řetězců s módním průmyslem, které musely být tou dobou zavřeny, a tak přišly o velkou část zisků. Mimo jiné se jednalo o známé a populární značky, a udrželi se především ti, kdo měli rezervy, nebo internetové obchody. Které značky končí, a kam se přesunout za nákupy?
V Česku už nebudou
Pandemie zasáhla hned několik populárních obchodních řetězců s módou, které se musely z Česka stáhnout. Jejich pobočky jste obvykle našli v módních ulicích, či v obchodních centrech. Mezi nimi je například oblíbený francouzský řetězec Promod, módní značka Next, obchody s krásným oblečením značky Orsay, sportovní řetězec Hervis, či česká značka Blažek. Spousta lidí však právě na tyto značky cílila při svých nákupech, a nyní je budou jen velmi těžko nahrazovat.
Další řetězce, které lze navštívit
Lidé se tak musí poohlédnout po oblečení a doplňcích jinde. Mezi levnější řetězce pak patří oblíbený obchod NEW YORKER, který nabízí především mladistvou módu, stejně tak Cropp s módou ve stylu Punk a Hip Hop, řetězec Gate s nenáročnou módou, či značka Sinsay, která prodává většinou roztomilé dámské a dívčí oblečení. Elegantnější oblečení pak seženete například v prodejnách House, či v buticích Prisco.
Kde sehnat oblečení oblíbených značek?
Pokud se nechcete vzdávat svých oblíbených značek, můžete oblečení nakoupit z druhé ruky, či navštívit zahraničí, kde se těmto značkám stále daří. Některé řetězce pak mají stále e-shopy, kde lze módu objednávat.
Náhradní řešení
Za náhradní řešení pak lze považovat i šaty šité na míru, tedy vyhledat ve svém okolí šikovnou švadlenu, a zadat jí zakázku na výrobu oblečení dle svých představ. Dále pak lze objednávat z různých internetových obchodů s módou, a prozkoumat nové, či zatím neprozkoumané značky. Spousta lidí se vrátí k objednávání z katalogů, které nabízí třeba Bonprix.